Külföldi partner klinikáinkon elérhető reprodukciós kezelések
IVF (In Vitro Fertilization) programok
Amennyiben a gyermekáldás a meddőséget kiváltó okok megszüntetése után sem teljesül, a mesterséges megtermékenyítés lehet megoldás. A mesterséges megtermékenyítés célja a meddő párok családalapítási esélyeinek növelése.
IVF beavatkozás menete:

Stimuláció és petesejt leszívás
A gyógyszeres stimuláció célja, hogy egyszerre egy időben több petesejt is megérjen, így több petesejtet lehet egyszerre leszívni. A petesejtek leszívása altatásban zajlik, ami nem jár különösebb fájdalommal és ma már rutin beavatkozásnak számít.

Mesterséges megtermékenyités
A mesterséges megtermékenyítés egy olyan, testen kívül végzett orvosi beavatkozás, amely során fejlett technológiák alkalmazásával teszik lehetővé, hogy egy terhesség létrejöjjön. A petesejteket többféle módszerrel is meg lehet termékenyíteni (hagyományos IVF, ICSI, PICSI). A leggyakrabban alkalmazott az ICSI, melynek lényege, hogy érett spermiumot juttatnak a petesejt citoplazmájába, ezzel segítve a megtermékenyülést.
A megtermékenyítés előtt van lehetőség a spermiumok szelektálására a mozgásuk, morfológiájuk, illetve egyéb paraméterek alapján, ezzel növelve a megtermékenyülés esélyét.

FET (fagyasztott embrió transzfer)
Friss embriótranszfer esetén a megtermékenyített petesejt az 3-5 napon beültetésre kerül. Az esetlegesen megmaradt, életképes embriókat lehetőség van fagyasztva tárolni egy későbbi beültetés céljából (FET). Ezzel a módszerrel egy következő IVF ciklus indításakor nincs szükség stimulációra és a petesejtek újbóli leszívására, csak a méhnyálkahártya előkészítésére a felolvasztott embriók befogadására.
Az embriókból lehetőség van a beültetés előtt genetikai vizsgálatot végezni, amellyel megállapítható, hogy mely embriók tartalmaznak egészséges kromoszóma számú sejteket. Az előzetesen bevizsgált, jó genetikával rendelkező embriók beültetésével jelentősen csökken a vetélés kockázata és nő az esély egy baba megszületésére.
Amennyiben a páciensek kérik az embriók genetikai vizsgálatát, az embriókat minden esetben fagyasztva tárolják a beültetés pillanatáig.
Donor programok
A Versys Clinics Szlovákia partner klinikái teljes körű adományozási programot kínálnak.
Donor programok:
- Petesejt donáció
- Spermium donáció
- Embrió donáció

Petesejt donáció
Akik különböző okokból nem képesek saját petesejtjeikkel teherbe esni, donorprogramon keresztül adományozott petesejtekkel vehetnek részt meddőségi kezelésben. A petesejteket adományozó nők 18-32 év közöttiek és az adományozás előtt előzetes teszteken és kivizsgálásokon vesznek részt, hogy megfeleljenek a donor kiválasztás kritériumainak.

Spermium donáció
Abban az esetben, ha a megtermékenyítéshez nincs megfelelő számú vagy minőségű spermium, és az elérhető sperma szelekciós módszerekkel sem jár sikerrel a megtermékenyítés, a párnak lehetősége van spermium donációra. A donorok fiatal, 18-35 év közötti férfiak, akiket genetikai és egyéb szempontok alapján (spermavizsgálat, mikrobiológiai és szerológiai vizsgálat, vér- és vizeletvizsgálat, andrológiai vizsgálat, nemi betegség szűrés, valamint pszichológiai vizsgálat) is kivizsgálnak.
Az ivarsejtek adományozása Szlovákiában és Csehországban a törvények szerint anonim úton történik. A donor kiválasztása számítógépes nyilvántartásból történik fenotípusos tulajdonságok alapján, mint testalkat, szemszín, hajszín, iskolai végzettség, hobbi stb.

Embrió donáció
Ha egészségügyi okokból a pár egyik tagja sem képes egészséges ivarsejtet biztosítani, ilyen esetekben jöhet szóba az embrió adományozás. Ebben az esetben a befogadó méhnyálkahártyát kell felkészíteni az embrió befogadására.
Dupla donáció esetén a pár fenotípusos szempontjait figyelembe véve kerülhetnek kiválasztásra az ivarsejt adományozók.

Fagyasztás/Vitrifikáció
Az életkor előrehaladtával a termékenység csökken. A petesejtek lefagyasztása lehetőséget nyújt a nők számára a gyermekvállalás időzítésére anélkül, hogy aggódniuk kellene termékenységük csökkentése miatt életkoruk előrehaladtával.
Előfordul, hogy olyan egészségügyi kezelés miatt van szükség petesejt fagyasztásra, amelyek során károsodhatnak a petesejtek (pl.: kemoterápiás kezelés).
A petesejtek fagyasztásával a sejtek akár korlátlan ideig, fiatalkori állapotukat megőrizve eltárolhatóak és később reprodukciós célból felhasználhatóak.